Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Автореферати дисертацій (2)Книжкові видання та компакт-диски (9)
Пошуковий запит: (<.>A=Петрусенко В$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

      
Категорія:    
1.

Коновалюк В. С. 
Вища математика : Навч. посіб. для студ. екон. спец. вищ. навч. закл. Мод. 3. Вступ до математичного аналізу / В. С. Коновалюк, Т. І. Олешко, В. П. Петрусенко; ред.: Т. І. Олешко; Нац. авіац. ун-т. - К., 2005. - 126 c. - (Модульн. навч). - Бібліогр.: 9 назв. - укp.

Викладено основні поняття та формули математичного аналізу: послідовності, границі послідовності та функції, неперервності функції, важливі границі. Наведено приклади для аудиторної роботи та домашніх завдань. Вміщено економічні задачі та їх розв'язки, а також зразок модульної контрольної роботи з розв'язками.

Изложены основные понятия и формулы математического анализа: последовательности, границы последовательности и функции, непрерывности функции, важные границы. Приведены примеры для аудиторной работы и домашних заданий. Представлены экономические задачи и их решения, а также образец модульной контрольной работы с решением.


Індекс рубрикатора НБУВ: В11 р(4УКР)3-26 + В161 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: В348652 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Петрусенко В. П. 
Оцінка і прогноз розподілу радіонуклідів і дози в типовій екосистемі схилів для ландшафтів України / В. П. Петрусенко, Ю. О. Кутлахмедов // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2006. - № 2. - С. 134-136. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Розглянуто блок-схему екосистеми, яка створена для аналізу екологічної безпеки в типовій екосистемі схилів. Із натурних даних і на підставі теоретичного аналізу вибрано параметри швидкостей переходів полютанту (Cs-137). Проведено моделювання процесів міграції та перерозподілу радіонуклідів у типовому схилі методом камерних моделей. Показано, що екосистема схилів активно та досить швидко перерозподіляє радіонукліди. У результаті моделювання можливо оцінити та спрогнозувати динаміку розподілу радіонуклідів у типовій екосистемі схилів і встановити можливі дозові навантаження на людей, що використовують частини такої екосистеми схилів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6 + Д821.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Басов В. Н. 
Исследование деградации свойств материалов при эксплуатации самолетов / В. Н. Басов, Б. Г. Нестеренко, Г. И. Нестеренко, В. Г. Петрусенко // Пробл. прочности. - 2006. - № 4. - С. 94-101. - Библиогр.: 6 назв. - рус.

Представлены результаты экспериментальных исследований механических характеристик, характеристик усталости, циклической трещиностойкости и остаточной прочности материалов алюминиевых сплавов обшивки крыла и фюзеляжа самолетов, имеющих наработку в эксплуатации от 8 до 38 лет.


Ключ. слова: деградация, усталость, скорость роста трещин, остаточная прочность
Індекс рубрикатора НБУВ: О53-034

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж61773 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Петрусенко В. П. 
Аналіз стійкості динамічної моделі екосистеми щодо міграції радіонуклідів / В. П. Петрусенко, І. П. Шмаков, Ю. О. Кутлахмедов // Ядер. фізика та енергетика. - 2008. - № 1. - С. 73-77. - Бібліогр.: 3 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж25640 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
5.

Петрусенко В. П. 
Моделювання радіоекологічних процесів у гірських екосистемах, характерних для України / В. П. Петрусенко, Ю. О. Кутлахмедов // Вісн. Нац. авіац. ун-ту. - 2007. - № 1. - С. 14-17. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Для аналізу та моделювання радіоекологічних процесів у гірських екосистемах, типових для території України, використано метод камерних моделей. На підставі літературних та експертних даних вибрано реальні значення швидкостей обміну радіонуклідами між елементами гірського ландшафту. Використано результати, одержані під час моделювання схилових екосистем, які були трансформовані до умов гірського ландшафту, де швидкості перерозподілу радіонуклідів (Cs-137) значно більші. Екологічну безпеку гірського ландшафту, забрудненого радіонуклідами, оцінено через оцінку дозових навантажень на людей, що використовують типову гірську екосистему для одержання продукції та рекреації. Показано, що в гірській екосистемі відбувається швидке нагромадження дозових навантажень на людей, що може сягати від 6 до 17 % від початкового запасу в екосистемі. Найбільшу екологічну небезпеку становлять випадки, коли під початкове забруднення підпадають усі елементи гірського ландшафту, а не тільки його вершина.


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.10

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70861 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Петрусенко В. П. 
Моделювання міграції радіонуклідів у типових схилових та гірських екосистемах України : автореф. дис... канд. техн. наук : 26.06.01 / В. П. Петрусенко; Держ. екол. акад. післядиплом. освіти та упр. Мінприроди України. - К., 2009. - 18 c. - укp.

Розглянуто моделювання радіоекологічних процесів у схилових і гірських екосистемах. Для аналізу екологічної безпеки у типових схилових і гірських екосистемах створено блок-схеми екосистем. На підставі аналізу результатів проведених досліджень вибрано параметри швидкостей переходів полютанту (Cs-137). Змодельовано процеси міграції та перерозподілу радіонуклідів у екосистемах за методом камерних моделей. Показано, що схилова та гірська екосистеми активно та досить швидко перерозподіляють радіонукліди. Відзначено, що найбільшу екологічну небезпеку зумовлюють випадки, коли початково забруднюється значна частина схилу. За цього за допомогою моделювання можна оцінити та спрогнозувати динаміку розподілу радіонуклідів у таких екосистемах і встановити можливі дозові навантаження на людей, що використовують ці екосистеми. Для аналізу ефективності контрзаходів щодо захисту екосистем від радіоактивного забруднення створено блок-схему схилової екосистеми. Проведено моделювання процесів міграції радіонуклідів у схилових екосистемах за методом камерних моделей з використанням контрзаходів. Результати моделювання дозволяють оцінити й обрати оптимальний алгоритм вибору контрзаходів. З використанням розроблених камерних моделей типових схилових екосистем оцінено колективну дозу та радіаційні ризики для населення, що використовує ці екосистеми. На цій основі проведено розрахунок очікуваних збитків від дозових навантажень й оцінювання колективних та індивідуальних ризиків і збитків. Запропоновано алгоритм і схему страхового захисту населення для даного типу екосистем. Показано, що даний

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР),022 + Д821(45УКР)10

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА365378 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Петрусенко В. П. 
Профілактика післяопераційних ускладнень у хворих з гнійно-запальними захворюваннями геніталій, які мешкають у зоні радіонуклідного забруднення : Автореф. дис... канд. мед. наук : 14.01.01 / В. П. Петрусенко; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу, частоти та структури післяопераційних ускладнень у разі хірургічного лікування гнійно-запальних захворювань матки і придатків у жінок, які мешкають у різних зонах радіонуклідного забруднення. Встановлено основні фактори ризику, терміни та причини розвитку запальних процесів геніталій у вказаних хворих у разі неефективного консервативного лікування. Показано частоту та структуру післяопераційних ускладнень у випадку хірургічного лікування гнійно-запальних процесів матки та придатків залежно від зони радіонуклідного забруднення території проживання. Розроблено та впроваджено практичні рекомендації щодо зниження частоти та ступеня тяжкості післяопераційних ускладнень у жінок, які мешкають на даній території, на підставі використання корекції основних порушень імунного гомеостазу та стану мікробіоценозу статевих шляхів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.76-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА323917 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Петрусенко В. П. 
Оцінка ризиків для людини при впливі одного або декількох порогових токсикантів / В. П. Петрусенко // Екол. безпека. - 2014. - № 1. - С. 36-39. - Бібліогр.: 5 назв. - укp.

Розглянуто важливу проблему екологічної безпеки - кількісний підрахунок впливу порогових токсикантів на людину у вигляді ризиків. Основними забруднювачами були вибрані шестивалентний хром, ртуть та кадмій. На основі визначення індексу небезпеки були підраховані відповідні ризики. Для комплексного підходу визначення екологічної небезпеки була застосована адитивна модель обчислення ризиків, що є зручним інструментом для визначення ступеня небезпеки. При цьому в роботі було використано явище синергізму, що може значно впливати на величину відповідних ризиків. Розглянуто різні види синергізму, що впливають на величини ризиків шкідливого впливу вибраних порогових полютантів. Цей вплив було подано через числові значення коефіцієнтів синергізму. Розглянута ситуація як незначного синергізму, так і досить реального. Значення ризиків у цих випадках суттєво відрізняються один від одного. Такий спосіб обчислення величин ризиків надає можливість адекватно оцінити ступінь небезпеки впливу деяких канцерогенів на здоров'я людини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р284

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Радіоекологія. Камерні моделі : навч. посіб. / Ю. О. Кутлахмедов, І. В. Матвєєва, В. П. Петрусенко, В. В. Родіна; Нац. авіац. ун-т. - Київ : НАУ, 2013. - 83 c. - Бібліогр.: с. 80-81 - укp.

Розглянуто основні принципи радіоекології, закономірності міграції, нагромадження, розподілу та перерозподілу радіонуклідів між компонентами екосистем. Описано метод камерних моделей і можливість його застосування в радіоекології. Викладено основні шляхи надходження радіонуклідів в екосистему та коефіцієнти нагромадження і переходу рідіонуклідів. Надано оцінку та прогноз розподілу радіонуклідів і дози у типовій для України екосистемі схилів. Висвітлено ефективність контрзаходів для захисту екосистем на схилових ландшафтах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.15 я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА801163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Петрусенко В. П. 
Оцінка радіаційних ризиків загрози здоров'ю людини при потраплянні до організму $E bold {nothing sup 137 roman Cs} / В. П. Петрусенко // Екол. безпека. - 2014. - № 2. - С. 93-96. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р36 + Р126

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
11.

Петрусенко В. П. 
Моделювання екологічних ризиків у гірських екоситемах через поведінку трасера 137Cs / В. П. Петрусенко, Ю. О. Кутлахмедов, Т. І. Дмитруха // Екол. безпека. - 2016. - № 2. - С. 84-88. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*801.1-652.152

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
12.

Дмитруха Т. І. 
Оцінка небезпеки об'єктів різного призначення в разі руйнування ртутних ламп / Т. І. Дмитруха, С. М. Маджд, Н. Г. Денисенко, В. П. Петрусенко // Екол. безпека. - 2017. - № 2. - С. 70-74. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1(4УКР)н6 + З294-5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100076 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
13.

Петрусенко В. П. 
Оцінка радіаційних ризиків при вживанні хлібобулочних виробів зі вмістом стронцію та цезію / В. П. Петрусенко, Т. І. Дмитруха // Наукоєм. технології. - 2019. - 41, № 1. - С. 77-81. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.

Проаналізовано актуальність дослідження та значення оцінки екологічного ризику, зокрема радіаційного. Радіаційна безпека в наш час є однією з найважливіших завдань забезпечення безпеки життєдіяльності. З розвитком ядерної енергетики в багатьох країнах світу вона стала реальною загрозою радіоактивного забруднення навколишнього природного середовища та середовища проживання людини. Тому кількісна оцінка радіаційних ризиків дозволяє не лише оцінювати ступінь небезпеки для здоров'я людини, але і визначати необхідність проведення необхідних контрзаходів для зменшення екологічних ризиків. Розглянуто визначення екологічних ризиків від вживання хлібобулочних виробів з вмістом радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90. Ці радіонукліди мають тривалий період напіврозпаду, а їхня наявність у продуктах харчування, грунтах та воді є актуальною для території України. Надано стислу характеристику радіонуклідів цезію-137 і стронцію-90, основні джерела та шляхи потрапляння в навколишнє середовище та до організму людини. Для визначення відповідного радіаційного ризику використано коефіцієнти внутрішнього опромінення для вибраних радіонуклідів. При оцінюванні радіоекологічної небезпеки основним критерієм є доза для населення - за нею можна прогнозувати ризик наслідків опромінення. Для цього було підраховано індивідуальну та колективну дозу внутрішнього опромінення. На основі цих підрахунків при вибраних рівнях вмісту радіонуклідів цезію-137 та стронцію-90 визначені колективні ризики, які визначають колективну тривалість життя певної кількості населення та середню втрату тривалості життя. Вибір оптимальної стратегії проведення контрзаходів на забруднених територіях повинен грунтуватися на аналізі негативних наслідків та ризиків, тому кількісна оцінка ризиків є одним із етапів забезпечення екологічної безпеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р123.811.1 + Р361

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Явнюк А. А. 
Процеси переходу sup90/supSr та sup137/supCs між абіотичними та біотичними компонентами озер Глибоке та Далеке Чорнобильської зони відчуження / А. А. Явнюк, Н. Л. Шевцова, В. П. Петрусенко, Ю. О. Кутлахмедов // Гидробиол. журн.. - 2019. - 55, № 1. - С. 81-93. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*820*801.1-652.15 + Е0*822.221

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж29103 Пошук видання у каталогах НБУВ 



      
Категорія:    
15.

Петрусенко В. П. 
Математичний підхід оцінки екологічних ризиків на прикладі безпорогових токсикантів / В. П. Петрусенко, Т. І. Дмитруха // Наукоєм. технології. - 2019. - № 3. - С. 343-348. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Проаналізовано актуальність дослідження та значення оцінки екологічного ризику на прикладі безпорогових токсикантів. Особливо гострим постає це питання на фоні використання великої кількості шкідливих речовин, які потрапляють у навколишнє середовище і, як наслідок, у харчові ланцюги, кінцевим споживачем яких є людина. Розглянуто наслідки негативного впливу канцерогенів на здоров'я людини на прикладі вінілхлориду, миш'яку, діоксинів, що потрапляють до організму людини через споживання води, забрудненої цими токсикантами. Подана коротка характеристика вибраних шкідливих речовин, основні джерела та шляхи потрапляння в навколишнє середовище та до організму людини. Для визначення відповідних ризиків були враховані відповідні фактори ризиків, допустимі концентрації канцерогенів у питній воді, швидкість потрапляння води до організму людини, середній час можливого шкідливого впливу. На основі проведених розрахунків визначено, що з водою найбільше можуть надходити діоксини, а найменше - миш'як, найбільший ризик для здоров'я людини дає надходження вінілхлориду. Причому він перевищує величину допустимого ризику, що є досить небезпечним для здоров'я людини. На сучасному етапі спостерігається одночасний вміст багатьох канцерогенів як у повітрі, так і у воді. Тому була розглянута адитивна модель розрахунку ризиків, що передбачає врахування декількох шкідливих факторів. Але негативний вплив і відповідні ризики можуть не тільки додаватися, але й посилювати шкідливий вплив одного фактора на інший. У цьому випадку спостерігається явище синергізму, яке також потрібно враховувати при обчисленні ризиків. Тому при обчисленні таких ризиків був використаний коефіцієнт синергізму. Дослідження показало, що вміст у питній воді вибраних канцерогенів може бути досить небезпечним. Найбільшу загрозу становить вміст у воді діоксинів, не зважаючи навіть на те, що вони погано розчинні у воді.


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1в641 + Б1в2:р + Р284

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж100325 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського